ČESKÝ KRUMLOV – TŘEBOŇ 1:1 (0:1)

Hned v 1. minutě zahrávali domácí roh, který ale Třeboňští odvrátili a vzápětí ukázali svoji velkou zbraň, a to bleskový protiútok. Tváří v tvář Trnkovi se ocitl Průcha, ale krumlovský gólman vyrazil a skvěle zakročil i při dorážce Růžičky.

Po deseti minutách otevřené útočné partie měli tutovku i slavojáci, když po spolupráci Klivandy s Tauberem zakončoval z malého vápna kapitán Novák, ale „koníčkem“ přestřelil. Domácí se o pár minut později dožadovali pokutového kopu po zákroku na Taubera, ale píšťalka se neozvala.

Od poloviny prvního dějství po občerstvovací pauze se pak iniciativa přestěhovala na kopačky Jiskry. Do samostatného nájezdu se nejprve dostal Průcha, ale Trnka jeho kličku vystihl. Skvěle pak zlikvidoval i nájezd Růžičky. V poslední minutě půle však už nemohl zasáhnout při utěšené střele Vávry, která se od břevna odrazila za čáru – a hosté si do kabin nesli jednogólový náskok.

Do druhé půle nastoupili Krumlovští viditelně aktivněji a už po třech minutách se radovali z vyrovnání. Klivanda narazil Tauberovi, jehož přízemní ránu brankář Kopecký vytěsnil jen před sebe a střídající Smolen pohodlně zblízka doklepl do odkryté svatyně na 1:1.

V dalších minutách už měli domácí převahu, ale pokusy Taubera a Ďurici ze slibných pozic se neujaly. V dobré šanci byl v závěru i navrátilec Beránek, ale z úhlu mířil jen do nohou vybíhajícího brankáře – a body se dělily.

„V první půli byl lepší soupeř, ve druhé zase my, takže remíza je spravedlivá. Velké horko fotbalu moc nepřálo, ale kluci to zvládli. Do přestávky jsme ale nehráli náš fotbal a jen nakopávali míče. Po domluvě jsme se vrátili k naší kombinační hře a zaslouženě vybojovali aspoň bod,“ oddechl si krumlovský kouč Václav Domin a ještě dodal: „Jsem rád, že po dlouhé době nastoupil Vašek Beránek. Mladý Kordík ukázal perspektivu. Do přípravy by se v červenci měl po operaci zapojit i Švec, vrátí se Tůma. Věřím, že příchody převáží nad odchody, v létě stabilizujeme kádr a v další sezoně budeme hrát náš typický kombinační fotbal. Teď ať si ale kluci dobře odpočinou,“ vzkazuje kormidelník.

Fakta – branky: 48. Smolen – 45. Vávra, hráno bez karet, jako hlavní řídil rozhodčí Klátil, sledovalo 200 diváků.

Sestava Slavoje Český Krumlov: Trnka – Dudák, Kabele, Svoboda – Malý, Filip (41. Smolen), Novák, Ďurica, Strapek – Klivanda (78. Kordík), Tauber (60. Beránek).

Krumlovští si jedenáctou remízou v sezoně udrželi páté místo před bodově vyrovnaným Osekem, s nímž mají lepší vzájemnou bilanci (venku 3:3 a doma 2:0).

SK Otava Katovice – FK Slavoj Č. Krumlov 2:1 (0:1)
Branky: 61. Kadula, 64. Uher - 23. Ďurica.
ozhodčí: Přibyl - Polák, Kotalík. Delegát: Šnajder.
ŽK: 2:2 (Chylík, Cibulka – Persán 2). ČK: 0:1 (89. Persán). Diváků: 242.

Ve famózní jízdě druhou polovinou jarní části pokračovali svěřenci Romana Malého i proti Č. Krumlovu. Slavojáci se ale favorita nezalekli, hráli svůj útočný a kombinační fotbal. Od 23. minuty drželi zásluhou Ďurici slibný náskok. „Měli jsme převahu, avšak střelecké štěstí nás v první půli opustilo. Naopak Krumlov nám dal po brejku gól a ještě k tomu nastřelil spojnici. Kdyby dal druhou branku, měli bychom to hodně složité,“ uvědomoval si katovický předseda Tomáš Hajdušek st.

Druhý poločas měl obdobný scénář. Jen s tím rozdílem, že po hodině přišly dva údery Katovic a obrat skóre byl dokonán. V 61. minutě Chylíkův centr vrátil před branku Uher a Kadula zblízka hlavou nezaváhal. Za tři minuty nacentroval do ohně Kagui a Uher také hlavou prodloužil míč na zadní tyč. „I druhý poločas se odehrával v naší režii. Rychle jsme zápas otočili a zaslouženě jsme získali tři body,“ dodal Hajdušek. Na konci se nechal po druhé žluté kartě „vysypat“ hostující Persán a v příští derniéře s Třeboní (hraje se už v pátek) bude nuceně odpočívat.

FK Slavoj Č. Krumlov – SK Rudolfov 5:0 (2:0)
Branky: 56., 76. a 89. Novák, 24. Ďurica, 44. Dudák.
Rozhodčí: Žemlička - Kaštánek, Toucha. Delegát: J. Urban. Bez karet. Diváků: 95.

Slavoj vyhrál první půli s Rudolfovem 2:0, ale po přestávce o záchranu usilujícího soupeře naprosto rozebral. „Před utkáním jsem věřil, že jsme schopni něco v Krumlově uhrát. Bohužel realita byla úplně jiná. Konkurovat soupeři jsme vydrželi pouze úvodních 20 minut a pak už to byla úplně jasná záležitost,“ poznamenal rudolfovský kouč Jiří Hrbáč. „Bylo to naše nejhorší utkání na jaře a nezodpovědnost některých našich hráčů je až zarážející,“ dodal zklamaně.

Slavojáky uklidnil Ďuricův gól a Dudákova pojistka těsně před odchodem do šaten. Rudolfov nechal v poločase v kabině Pouzara a po třetím gólu stáhl Hrbáč i Šindeláře, aby ho šetřil do dalších bojů. Po změně stran sehrál hlavní úlohu domácí středopolař Václav Novák, který vysekl za půl hodiny čistý hattrick a stanovil konečný stav na 5:0. „První šanci měli hosté a hrozili z rychlých protiútoků. My jsme ze začátku opět neproměnili své šance, ale potom přišla první branka a myslím, že už jsme utkání zvládli, hlavně druhý poločas,“ uvedl spokojený kormidelník vítězů Václav Domin.

Sokol Lom – FK Slavoj Č. Krumlov 4:1 (2:1)
Branky: 17. a 25. Janů, 57. Neužil, 74. Rabiňák - 36. Ďurica.
Rozhodčí: Krčín - Krauskopf, Novotný. Delegát: Albrecht.
ŽK: 0:3 (Persán, Klivanda, Svoboda). Diváků: 50.
V 88. min. neproměnil hostující Kabele penaltu.

Na první pohled jasný výsledek 4:1 se pro Lom nerodil proti Krumlovu vůbec lehce. Trenér domácího Sokola Marek Císař, jenž odehrál první půli, dokonce přiznal, že hosté byli rozhodně fotbalovějším mužstvem, jenže doplatili na kombinaci bídné koncovky a výborně chytajícího brankáře Chylíka. „A to měl Krumlov ještě pokutový kop, který za stavu 4:1 Chylík zlikvidoval. Hodně nás podržel,“ chválil Císař ostříleného gólmana, spolu s dvoubrankovým střelcem Janů nejlepšího muže utkání. V krumlovském dresu byl hodně vidět forvard Ďurica, nakonec jediný střelec mužstva trenéra Domina.

Duel rozhodla pasáž po prvním poločase. Za stavu 2:1 měl Krumlov tři velké možnosti, které ale zůstaly bez využití. Po další akci Janů, který předložil navrátilci do sestavy Neužilovi v 57. minutě na 3:1, si už domácí duel pohlídali. Pro lomského kanonýra to byl již 21. gól sezony. Čtvrt hodiny před koncem završil náskok Lomu čtvrtou trefou Rabiňák. Slavojáci ale bojovali až do konce. V 88. minutě fauloval domácí Voneš v šestnáctce Svobodu, ale Kabeleho penaltu k pravé tyči Chylík s přehledem lapil.

FK Slavoj Č. Krumlov – TJ Osek 2:0 (1:0)
Branky: 26. Persán, 82. Dudák. Rozhodčí: Kaštánek - Toucha, Peterka. Delegát: Chlaň.
ŽK: 1:2 (Ješina – Říský, Maroušek). Diváků: 105.

Zdálo by se, že Krumlov bude s domácím vítězstvím 2:0 nad Osekem spokojený, trenér Václav Domin ovšem po zápase opět žehral na bídnou koncovku své ofenzivy. „Ten výsledek mohl být klidně 6:0, ale zase nedáváme góly. Každopádně po dlouhé době jsme doma vyhráli, tak jsme rádi,“ řekl Jihočeskému fotbalu.

Do vedení Slavoj poslal ve 26. minutě Persán, který přehodil gólmana Budoše, a až těsně před koncem Dudák ve skluzu na zadní tyči přidal pojistku – 2:0. Osek byl nebezpečný pouze ze standardních situací a to na exdivizní mančaft nestačilo. „V utkání jsme udělali spoustu individuálních chyb, kterých domácí dokázali využít. Soupeř byl herně lepší a zaslouženě vyhrál,“ uvedl osecký kouč Jaroslav Voříšek, jenž musel po dvaceti minutách střídat stopera Carda, který pak v zadní řadě citelně scházel.