Desátý ročník Hlubockého zimní ligy je u konce. Finále podle očekávání vyhrál Sokol Lom nad K. Újezdem 4:1 a první účast na turnaji vyšperkoval vítězstvím bez jediné ztráty kytičky. V souboji o třetí místo vyprovodil divizní Č. Krumlov půltuctem gólů Netolice, kterým uniklo finále o jediný gól. Nejlepším střelcem turnaje byla na slavnostním vyhlášení v restauraci hotelu Záviš z Falkenštejna vyhlášena dvojice hráčů - krumlovský Tomáš Tauber a David Neužil z prvního Lomu. Oba dali po 8 gólech.

O 3. místo FK Slavoj Č. Krumlov - 1.FC Netolice 6:0 (2:0) Góly: Tauber 2, Kabele, Persán, Kroupa, Hofmann. Rozhodčí: Mach – Tupý, Řehoř. Diváků: 30. Č. Krumlov: Hňup – Švec, Svoboda, Kabele, Mravec – Sláma, Beránek, Kroupa, Strapek, Persán – Tauber. Střídali Neckář, Ješina, Hofmann, Říha. Netolice: Kabelka (46. Plojhar) – Lukáš, Urban, Hlavatý, Rokůsek, Baloušek, Dvořák, Jirkovský, Daniel Andres, Reindl, Fux. Střídali Vlášek, Skála, David Andres, Rybáček, Meindl.

Č. Krumlov měl v divizi odloženo a tak mohl přijet k poslednímu střetnutí.
Zatímco trenér Václav Domin jel sledovat příštího soupeře Březovou do Třeboně, mužstvo vedl pod zámkem jeho kolega Jiří Černý.
„Některé kluky jsme záměrně nechali doma, aby doléčili zranění, příležitost dostali mladíci,“ řekl nám v Třeboni Václav Domin.
S Netolicemi vedli slavojáci už ve 12. minutě 2:0. Další góly přidal favorit snaživému soupeři, který si vypracoval několik šancí, po hodině hry.
Poslední 20minutovka proběhla v jasné režii zelenobílých.

Kluci měli v nohou čtyři dny soustředění a první poločas neproměnili vyložené šance a působili těžkopádně. Soupeř dal branku a vyhrál poločas. Druhý poločas kluci se rozběhali a nedali Hluboké šanci a postupně vstřelili čtyři branky. Střelecké kvality potvrdil 3x nováček v Krumlovském mužstvu Tomáš Tauber. Č. Krumlov: Hňup – Beránek, Kabele, Dudák, Mravec – Kroupa, Tůma, V. Novák, Wagner, Persán – Tauber. Střídali Sláma, Říha, Strapek, Švec, Trapl, Ješina. Góly: 46. Sláma, 59., 74. a 82. Tauber – 22. Krátký Rozhodčí: Albert – Průchová, Ovčáček Diváků: 95 Václav Domin: My jsme přijeli k utkání přímo ze soustředění v Černé, takže nožky měli kluci trošku těžší. Hluboká ten zápas vzala jako mistrák a šla do nás dost agresivně. Museli jsme střídat Tůmu. Tauber se taky hodně snažil, ale nevycházelo mu to. Po přestávce přece jenom kluci ty svaly uvolnili a rozběhali, na hře to bylo znát. Chytil se i Tomáš a začaly mu tam padat i góly. Spokojen jsem byl i s mladými, třeba Strapek nahrával na tři góly. Byla to dobrá příprava. Teď hrajeme se Čtyrákem, přišel se na nás podívat i Máca Wohlgemuth. Podebatovali jsme. Proti Hluboké nám ještě chyběli Klivanda, Sekyra, Hofmann, Neckář, Svoboda. Snad se dají brzy do kupy stejně jako Tůma.“

Zítřejší soupeř slavojáků Protivín z důvodu nemoci nenastoupí mělo se hrát od 17,oo hod.
utkání po dohodě soupeřů se odehraje v rámci turnaje  jako generálka FK Slavoj na divizi
v sobotu 3.3. od 10,30 hod na hlavním hřišti FK Slavoj Český Krumlov.
Ale  Slavoj si zítra na Hluboké  přesto zahraje a to  od 15,00 hod  se soupeřem IV, Landes ligy SRN  FC BAD Koettzing,  jemuž také vypadl soupeř. Fotbalisté z Německa jsou touto dobou  soustředěni na Hluboké.

Jako mnoha týmům tak  ani slavojákům se nevyhla chřipková epidemie dost výrazným způsobem, že museli  odříct další přípravu   v Třeboni  a z širšího  kádru stáhli  zdravé hráče a s torzem divizního manšaftu se
  na Hubocké zimní lize  dnes od 13,00 hod. střetnou s ambiciozním týmem Lom u Tábora.

Jarní premira divizního 16.kola v sobotu 10.3. 2018 od 10:30 hod
mezi Slavojem a MFK Dobříš se pro nezpůsobilost hrací plochy hrát nebude.