Derby v Jankově slavojákům nevyšlo výsledkově, ani herně

Dvě série dnes skončily v Jankově. Českokrumlovská vítězná jízda vzala v derby za své, domácí po dlouhatánské době zvítězili. O všem rozhodla nešťastná situace na začátku druhého poločasu a velmi laciný rozhodující gól Jankova.

Zápas poznamenal velmi těžký terén nacucaný vodou, po němž aktéři čvachtali při sebemenším pohybu. V prvním poločase se s ním lépe srovnávali Jankovští, kteří se snažili něco vymyslet. Naši borci, kterým se tentokrát nedařilo vůbec nic, se spokojovali s alibistickými nákopy. Své protivníky nechávali hodně na volno a ti hnáni svými hlasitými příznivci v kotli byli aktivnější.

Diváci, kterých se v nevlídném počasí sešlo přes tři sta, se fotbalových momentů dočkali až v poslední pětiminutovce prvního poločasu. Ve 40. minutě po hlavičce Jirkovského přišel první zásah brankáře v zápase, po chvíli domácí hráči netrefili z pravé strany vápna odkrytou branku. Po první půli tak mohli být spokojeni snad jen tři fandové, kteří v tombole vyhráli poločasovou klobásu.

Druhý poločas, v němž se slavojáci mnohem více zapojili do hry, přinesl paradoxně gól do jejich sítě. Přišel po dvojici hrubých chyb – zcela zbytečné malé domů na přeoraném hřišti a minele Trnky, po nichž se k volnému míči dostal Pořádek a zadarmo zavěsil – 0:1. Hosté se snažili o vyrovnání, ovšem postrádali odhodlání, přesnost a souhru. A tak to byli Jankovští, kdo pečetil do odkryté obrany vítězství brankami Fajtla a Šebelky. Z českokrumlovských akcí stojí za zmínku dva momenty Cardy – hlavička po rohovém kopu v 54. minutě, kterou zastavil gólman na brankové čáře, a zpracování míče, uvolnění se ve vápně s následnou střelou vedle tyče v 81. minutě.

Tečku za divizním podzimem udělá dohrávka 14. kola Český Krumlov – Motorlet ve středu od 13:30 hodin.

Jankov – Český Krumlov 3:0 (0:0)
Branky: 50. Pořádek, 69. Fajtl, 75. Šebelka. Rozhodčí: Simbartl - Jan Cihlář, Špindlerová. Delegát: Eibl. ŽK: 3:1 (Maršán, Šebelka, Pořádek – Beránek). Diváci: 308.
Český Krumlov: Trnka - Švec, Svoboda, Kabele, Mravec  – Beránek (74. Šimášek) – Tůma (78. Sekyra), Novák, Persán –  Peťule (62. Matěják), Carda.
Jankov: Hejníček – Fajtl (76. Rytíř), Lošek, Kroneisl, Zajíc – Jirkovský (63. Boček), Maršán (88. Cimerhanzl), Bürger – Šebelka, Sedlic (82. Voráček) – Pořádek (58. Iliev)

Připravil: František Lippl