Slavoj vyšel v divizním derby naprázdno

Slavoj Český Krumlov – Táborsko B 0:1 (0:0)
Českokrumlovští nepotvrdili tři body přivezené z Chebu a v derby vyšli naprázdno. A to i přesto, že první půlhodinu ukazovali podzimní výbornou formu a bojovným výkonem podpořeným fotbalovostí udávali tón. Rozhodnout mohli již v 6. minutě, kdy dlouhý míč našel rozběhnutého P. Svobodu, ale jeho těžký kop těsně minul tyčku táborské branky. Hosté spoléhali především na centrované míče, ty však přelétávaly nabíhající útočníky. Vyloženou příležitost zahodil ve 23. minutě rychlý Presl, který dělal zelenobílým celý zápas velké problémy. Rozhodující moment přišel ve 29. minutě. Nákop za krumlovskou obranu dobíhal Kroupa, nedomluvil se však s gólmanem Trnkou běžícím mu vstříc, a tak míč ze stoperovy kopačky skončil v síti prázdné vlastní brány – 0:1. Na Českokrumlovské po této pohromě padla těžká deka a najednou byl na hřišti úplně jiný tým. Až na deset minut v polovině druhého poločasu se domácí nedostali do hry, kupili chyby, báli se aktivně tvořit a nebylo divu, že je agilní hosté zatlačili do obranných pozic. Jejich převaha však ke gólovému efektu nevedla a domácí hráči na zvrat neměli. Tentokrát na ně vyšel špatný den…
Rozhodčí Hrkal – Janíček, Štuk, delegát Vrzal. ŽK 3:1, 135 diváků.
Č. Krumlov: Trnka – Dvořák, Dudák (80. Zatloukal), Kroupa, M. Svoboda – Beránek, Novák, Wagner, Kodras (63. Vacek) – P. Svoboda, Rosůlek.
Táborsko B: Vavřina – Nohava, Turek, Chotovinský, Muharem – Presl (80. Bakule), Kluzák, Král, Stoszek, Rabiňák (90. Zítek) – Stuchlík (84. Pavličko).

V příštím kole čeká Slavoj venku velmi těžký soupeř, když zajíždí do Benešova. Hraje se v neděli 27. října od 14.30 hodin, odjezd autobusu je naplánovaný na 11. hodinu.

Připravil: František Lippl

Baví tě fotbal a měl bys zájem začít trénovat a hrát se stejně starými dětmi?
Přihlaš se na letní fotbalové kempy FK Slavoj ČK. Podrobnosti ZDE.