Béčko prolomilo domácí remízové prokletí, ale dost to drhlo

Slavoj Český Krumlov B – TJ Sokol Kamenný Újezd 1:0 (0:0)
Jako by se rezerva zařekla, že domácím fanouškům neukáže to, co umí a běžně předvádí v cizím prostředí. I tentokrát se hrál fotbal nic moc a férově je třeba přiznat, že zejména v prvním poločase byli hosté lepší. Vypracovali si také gólové příležitosti, naštěstí pro domácí je nezužitkovali. Kdyby však byl po půlce stav 0:2, nikdo z přítomných by se zřejmě nedivil.

Již v 15. minutě Kopřiva stačil na poslední chvíli uklidit míč na roh. Pak předvedl svou levačku Pimpara a poslal falšovaný míč z rohu přímo pod břevno, ale Dudáka nepřekvapil. Vzápětí nejlepší muž domácích Hermann upláchl po pravé lajně, ale bez zakončení. Hosté nelenili a v 27. minutě se ve výborné pozici ve vápně dostal k míči Arnold, ale měl problémy s jeho zpracováním. O pět minut později se zaskvěl velmi spolehlivý Trnka v bráně, když vytáhl první ze dvou tutovek. Na druhé straně využil své zrychlení Hermann tentokrát na levé straně, ovšem centr poslal příliš vysoko i na tak již dlouhého Cardu. V samém závěru poločasu zlikvidoval Trnka bravurně další gólovku.

Po přestávce se hráči českokrumlovského béčka přece jenom o znatelný kousek předvedli v lepším světle. Trnka sice ještě jednou ukázal, že na lajně je víc než dobrý, a vytlačil tečovanou ránu na roh. V 65. minutě se mohlo konečně pohnout skóre. To by však Hrabík musel zachovat klid a umístit hlavičku sám před brankářem jinam než do jeho rukou. Pak sudí hostům odpustil penaltový faul na střídajícího Peťuleho, ale v 70. minutě tuto situaci připočítal k povalení Baboučka ve vápně. Ten nařízenou penaltu bezpečně proměnil a rozhodl o osudu zápasu, protože dalšího střídajícího hráče Žilenka skvěle vychytal Dudák a průnik Baboučka skončil o fous nepřesnou ránou na zadní tyč. Hosté mohli zápas zdramatizovat pět minut před koncem, ovšem Prokop sobecky pálil na připraveného Trnku místo volby přihrávky na zcela volného spoluhráče.

Branka: 70. Babouček (11). Rozhodčí: Petr Dvořák st. – Petr Dvořák ml., Schönkypl. ŽK: 2:1
Sestavy:
Slavoj ČK B:  Trnka – Zatloukal, Hrabík, Weinhard, Kopřiva – Hermann, Carda (46. Žilenko), Poláček, Kodras (62. Peťule) – Babouček (90. Kitzler), Pimpara (84. Podskalský).
Kamenný Újezd:  Dudák – Sládek, Kuta, Samek, Průdek – Šebelka (89. Holub), Prokop, Lerch, Stegbauer – Svobodný – Arnold (82. Váša).

Připravil: František Lippl