Slavojákům se vstup do nové sezóny vydařil

FK Slavoj ČK - SK ZČE Plzeň 5:1 (1:1)

Domácí vyslyšeli přání svého trenéra před výkopem a podařilo se jim chytit začátek soutěže pevně za pačesy. Dali tak zapomenout na své ztráty při startu divize v posledních dvou sezónách. Výborným kolektivním a produktivním výkonem přehráli nováčka a nasázeli mu na zpáteční cestu hned pět branek. Přitom to byli paradoxně hosté, kteří vzápětí po zahájení hry poslali do samostatného křídelního průniku Hrádka, ale toho vychytal Šiller. Od této chvíle se Jihočeši chopili taktovky a svému opatrnému soupeři zle zatápěli. Ve 2. minutě Wágner nezužitkoval tutovou pozici po přihrávce P. Svobody, o minutu později Pliška nechal vyniknout po trestném kopu brankáře Tománka. Posléze opět úřadoval P. Svoboda, který se ve vápně výborně zorientoval, jenže přičiněním teče obránců míč těsně minul pravou tyč a z rohového kopu skončil závar nastřelením břevna. Neujal se ani další přímý kop z kopačky Plišky ve 12. minutě. Domácí ochozy tak rozjásal až Babouček ve 25. minutě, když mu míč posadil na hlavu z rohového kopu Novák – 1:0. Spokojenost pohříchu netrvala dlouho, protože ve 31. minutě vyrovnal v domácí šestnáctce neobsazený Šebek, jenž vrátil do branky tečovanou a Šillerem vyraženou střelu z trestného kopu. Hosté se osmělili, lépe drželi míč a domácí po smolné brance vypadli do konce poločasu z role.

Po přestávce se na hřišti objevili čerství krajní záložníci a tým se nadechl k rozhodujícímu ataku. V 52. minutě Pliška našel Wágnera a ten s přehledem kolem vybíhajícího brankáře začal kanonádu. O minutu později se přidal premiérovou divizní brankou mladý navrátilec z juniorky Dynama České Budějovice Dvořák. Na hřišti přitom pobyl jen několik vteřin, když střídal zraněného Vacka, který si tak zahrál pouhých šest minut. V 64. minutě se trefil P. Svoboda a střelecký účet podtrhli domácí gólem zápasu, kdy po vybagování zkoprnělé obrany míč putoval na trase P. Svoboda, Novák opět k Dvořákovi a do sítě – 5:1.

Sestava: Šiller – Pliška, Klivanda, M. Svoboda, Dudák – Kodras (46.Špát), Wagner, Novák, Beránek (46.Vacek, 52.Dvořák) – Babouček (64.Pintér), P. Svoboda (76.Grznárik). Rozhodoval Melichar, ŽK 0:1, 190 diváků.

Příští utkání Slavojáci sehrají v sobotu 17. srpna od 15 hodin v Tachově. Domácím fanouškům se opět předvedou ve třetím kole - v sobotu 24. srpna přivítají od 17 hodin Doubravku.

Připravil: František Lippl

Baví tě fotbal a měl bys zájem začít trénovat a hrát se stejně starými dětmi?
Přihlaš se na letní fotbalové kempy FK Slavoj ČK. Podrobnosti ZDE.